Mobilní domy

Interiér

Mobilní domy jsou obydlí, umožňující transport z místa na místo. Móda mobilního bydlení začala již ve 20. století v USA, především kvůli nutnosti často cestovat za prací. V průběhu vývoje se stávaly z karavanů tří i vícepokojové mobilní domy.

Mobilní bydlení se používá zejména jako:

 

Celoročně zateplený mobilní dům

Naše mobilní domy umožnují sezonní i celoroční bydlení. Rozdíl je ve skladbě stěn, kde celoroční mobilní dům obsahuje jedno zateplení navíc a spadá potom do energetické náročnosti B.

Spousta lidí dnes hledají mobilní domy pro celoroční bydlení a s možností kolaudace. Tyto domy již spadají do modulových domů, které nejsou přímo určeny k přemisťování a díky tomu jsou kolaudovatelné. Rozdíl je hlavně v podvozku. Modulové domy jsou domy o jednom či více modulů, které se k sobě usadí a zvětšují pak užitnou plochu.

Více se dozvíte na stránce Modulové domy.

Skladba stěny mobilního domu

Terasa na mobilním domě

Velikosti a tvar

Maximální velikost mobilního domu je 13x4,5 m. Můžete si zvolit i menší domek, standardně 12x4 m, 10x4 m nebo 8x3,5 m, ale volba je čistě na vás. Střecha může být rovná či sedlová. Rovná střecha se dá využít jako terasa nebo malá zahrádka, pokud nemáte moc možností v okolí.